Fitness a Wellness Plaváreň - Levice

masáže, fitness, sauna, doplnky

Infrasauna


Výhody infrasauny a jej využitie

- zmiernenie bolesti: hĺbkové teplo v infrasaune rozširuje cievy, čo spôsobuje   úľavu a liečenie svalov a menej závažných poškodení tkaniva. V Japonsku sa použiva v prípade zápalov, reumatických zápalov kĺbov, bolestí chrbta, bolesti hlavy, kŕčov, výronov a iných ochorení svalov a kostí.

- odstránenie celulitídy: infrasauna vás zbaví celulitídy, gélu a podobných usadenín, ktoré sú tvorené tukom, vodou a splodinami, ktoré sa objavujú pod kožou vo forme malých hrboľčekov. Kozmetici používajú infrasaunu s rutinou a dennou pravidelnosťou pri odstraňovaní celulitídy.

- spaľuje kalórie a pomáha kontrolovať hmotnosť: v infrasaune prebieha súčasne potenie a spaľovanie kalórií, pričom sa zlepšuje krvný obeh organizmu. Osoba s priemernou kondíciou môže v saune vylúčiť 500 gramov potu a zároveň spáliť okolo 400 kalórií.

- odstraňuje jedy a splodiny: potenie s dennou pravidelnosťou pomáha pri detoxikácii a telo zbavuje ťažkých kovov (olovo, ortuť, zinok, nikel), ktoré spôsobujú rakovinu, ako aj  alkoholu , nikotínu, sodíka a cholesterolu.

- zmierňuje stres a únavu: už niekoľko minút strávených v infrasaune odstraňuje svalové a nervové napätie.

- zlepšuje krvný obeh, posilňuje kardiovaskulárny systém: najlpeší atléti používajú infrasaunu pred tréningom na prehriatie svalov a po tréningu ako prevencia poranení a aby podporili regeneráciu svalov.

- posilňuje imunitný systém: prostredníctvom hĺbkovo stimulujúceho účinku infrasauny sa zvyšuje telesná teplota, vznikne stav umelej horúčky a tým sa imunitný systém prirodneným spôsobom posilňuje.

- je účinná pri nízkej teplote: svoje účinky vyvíja pri teplote 4O - 55 stupňov a napriek tomu infračervené žiarenie s dlhou vlnovou dĺžkou preniká do svalových vlákien, a to do hĺbky 3,5 - 4 centimetrov čo zaručuje kvalitné prehriatie kĺbov a aj organizmu celkovo.

 

Vstup:      dospelý    2,90 e /hodinový/

                     deti              1,50e /hodinový/

Vstup do infrasauny je možný kedykoľvek počas otváracích hodín FIT-ŠTÚDIA.

Rezervácie infrasauny kedykoľvek na telefónnom čísle: 0918 533 542 p. Demeter